(voormalig leidinggevende)
(voormalig leidinggevende)
Ik ken Samantha vanuit een aantal interacties: allereerst was zij mijn bevlogen en enthousiaste statistiekdocent, tijdens mijn derde studiejaar. Later was ze coördinator van datzelfde statistiek vak toen ik er tutor in was. Ze stond toen altijd klaar voor vragen, discussies en hulp, zowel naar de tutoren als de studenten. Als collega in de statistieksectie ken ik haar als iemand die houdt van diepgang en pittige inhoudelijke discussies. Als collega-onderzoeker heeft ze me herhaaldelijk qua inhoud en statistiek het vuur aan de schenen gelegd. Hoewel ik dit vooral de eerste keer ook best pittig vond, omdat Samantha haar mening niet onder stoelen of banken steekt en bovendien veel verstand van zaken heeft, besefte ik al gauw dat ze door zo eerlijk te zijn haar nek uitsteekt, en tijd en energie in me steekt. Daarom ben ik heel blij dat ik nog steeds erg fijn contact met haar heb, ook privé. Ik waardeer haar openheid en eerlijkheid enorm.
Samantha was mijn begeleider toen ik docent en methodologiemedewerker was aan de Erasmus Universiteit tussen 2008 en 2012. Ik heb haar ervaren als een zeer betrokken begeleider, die hard werkte en altijd beschikbaar was. Ze heeft mij meerdere keren constructieve feedback gegeven waardoor ik een betere docent ben geworden. Daarbij stond ze ook altijd open voor mijn feedback, en spaarde ze zichzelf nooit. Ze stelt hoge eisen aan de kwaliteit van haar eigen werk en aan dat van anderen, en daarin is ze eerlijk en integer. Samantha is een onafhankelijk denker en onderzoeker die het onderwijs en het onderzoek van de ESSB naar een hoger plan heeft getild.
Ik ken Samantha sinds haar aanstelling bij Psychologie aan de EUR. In die jaren spraken we elkaar geregeld als collega’s over onderzoek en onderwijs, wat vaker toen Samantha later coördinator werd van het bachelorprogramma. We kwamen elkaar tegen in diverse overleggen. Later is daar een samenwerking bijgekomen op een onderzoeksproject waarin we met complexe statistische modellen werken. Die samenwerking loopt nog steeds. Ik ken Samantha niet anders dan als een hardwerkende gemotiveerde collega met hart voor onderwijs en voor de afdeling. Ze is altijd bereid om te helpen, is prettig in de omgang en een vakkundige en betrouwbare partner in de onderzoeksamenwerking met veel oog voor onderzoeksethiek. Over de ontstane conflictsituatie kan ik me niet uitspreken, daar was ik niet bij en ik kan niet oordelen over wat er al dan niet is voorgevallen. Ik kan alleen aangeven dat ikzelf alleen maar heel positieve ervaringen heb met Samantha als collega in het algemeen en ook in de directe samenwerking.”
Voor mijn gevoel was jij de eerste academische wetenschapper die in mijn carrière in de wetenschap geloofde. Ik kon het Advanced Research Program wel aan volgens jou en lesgeven in statistiek? Daarin was ik een natuurtalent! Het laatste is niet helemaal waar, maar zonder jouw vertrouwen in mij was ik nooit zo ver gekomen. Ik weet nog dat ik me tot jou richtte toen ik een conflict had met een psychotische student. Je pakte dit ontzettend professioneel op en ik voelde me door jou veilig en gesteund. Dankjewel Samantha.